
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 8 ns |
| Quiescent Current | 2 µA |
| Propagation Delay | 14 ns,12 ns |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | D-Type, Latch |
| Number of Outputs | 8 |
| Independent Circuits | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 8 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
Stock: 8
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72583
Ext.Price$0.72583
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72583 | $0.72583 |
| 10 | $0.44200 | $4.42000 |
| 25 | $0.37190 | $9.29750 |
| 50 | $0.32464 | $16.23200 |
| 100 | $0.28338 | $28.33800 |
| 300 | $0.24737 | $74.21100 |
| 500 | $0.21593 | $107.96500 |
| 1000 | $0.18849 | $188.49000 |
| 3000 | $0.16454 | $493.62000 |
| 5000 | $0.14363 | $718.15000 |
